ساخت سوله و اسکلت فلزی شرکت ترمال سرامیک

شرکت ترمال سرامیک

شرکت ترمال سرامیک

شرکت ترمال سرامیک تولید کننده انواع پتوهای سرامیکی یا سرامیک پلنکت.

سوله سازی

اجرا و ساخت سوله و اسکلت فلزی شرکت ترمال سرامیک

اجرا و ساخت سوله شرکت ترمال سرامیک توسط تیم مجرب سوله کاوه پارس، یکی از واحدهای فعال در بزرگترین شهر صنعتی ایران (شهر صنعتی کاوه) انجام شده است. این سوله بصورت تلفیق اسکلت فلزی و با وزن 900 تن احداث شده است.

تصاویر ساخت سوله و اسکلت فلزی شرکت ترمال سرامیک

سوله چیست ؟

سوله به سازه های فلزی گفته می شود که معمولا با سقف شیبدار ساخته می شوند و باتوجه به کاربردی که دارند طول ، دهانه و ارتفاع متفاوتی دارند. سوله از پر کاربردترین سازه‌های صنعتی است که برای موارد مختلف مانند: کارخانه‌ها، انبارها، سالن‌های ورزشی، دامداری‌ها، مرغداری‌ها، فروشگاه‌ها، آشیانه هواپیما و پارکینگ‌ها استفاده می شوند. سوله‌ها بدلیل ارتفاع بلند و طول دهانه زیادی که می توانند داشته باشند بسیار برای صنایع تولیدی، صنعتی و سالن‌های ورزشی مناسب هستند. سرعت ساخت و اجرای سوله عامل محبوبیت این سازه است که این امکان را فراهم می کند تا یک مجموعه در کمترین زمان به بهره برداری برسد. در این مقاله به معرفی اجزای سوله می پردازیم. سوله اجزای مختلفی دارد که به یکدیگر متصل می‌شوند و یک مجموعه واحدی را تشکیل می‌دهند تا بتواند نیروهای وارده را تحمل کنند. اجزای مختلف سوله در شکل زیر نشان داده شده است.

 

قاب‌های اصلی (Frame)

قاب‌های اصلی شامل ستون‌ها و تیرها هستند. تیرهای سوله معمولا شیبدار هستند که به آنها رفتر (Rafter) گفته می‌شوند. ستون‌ها و رفترها در جهت عرضی سیستم قاب خمشی را ایجاد می‌کنند. مقاطع ستون‌ها و تیرها در طول عضو متغیر هستند و حالت منشوری دارند به همین دلیل از تیرورق ساخته می‌شوند. یک سوله دارای تعدادی قاب است که در طول سوله قرار می‌گیرند و اعضای جانبی بهم متصل می‌شوند و سوله در راستای طول دارای مهاربند‌های همگرا هستند.

استرات (Strut)

استرات‌ها اعضایی هستند که قاب‌های سوله را به یکدیگر وصل می‌کنند و به صورت مفصلی به ستون یا رفتر متصل می‌شوند. معمولا استرات‌ها از مقطع قوطی ساخته می‌شوند و سایز رایج استفاده از استرات، قوطی90*90 است. استرات‌ها در راستای طول سوله قرار دارند و برای نیروی محوری طراحی می‌شوند.

پرلین یا لاپه (Purlin)

پرلین‌ها اعضایی هستند که در راستای طول سوله بر روی رفتر‌ها قرار می‌گیرند و وظیفه آنها تحمل وزن سقف است. پرلین‌ها از مقطع Z  یا ناودانی ساخته می‌شوند که در فواصل مشخصی با پیچ و مهره به رفتر بسته می‌شوند. پرلین‌هایی که معمولا در سوله استفاده می‌شوند از مقطع  Z 0.3*20*60*180 هستند. پرلین‌ها با نوعی میلگرد به نام میل مهار یا سگراد به یکدیگر متصل می‌شوند که در ادامه مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.

وال پست (Wall Post)

وال پست‌ها اعضایی هستند که در سوله‌ها در قاب اول وآخر که نمای سوله است نصب می‌شوند. به طور کلی هر قاب که نیاز به دیوار کشی یا نصب پوشش داشته باشد باید وال پست نصب شود. وال پست‌ها می‌توانند از مقاطع I شکل یا تیر ورق ساخته شوند. بین وال پست‌ها معمولا استرات یا تیر سردری قرار می‌گیرد و آن‌ها را به یکدیگر وصل می‌کند. وال پست‌های سوله از پایین به فونداسیون بسته می‌شوند و از بالا به زیر رفتر متصل می‌شوند. اتصال وال پست به رفتر پیچ و مهره‌ای است. وال پست در راستای عمودی مقید نیست تا بتواند در برابر تغییرات حرارتی تغییر طول داشته باشد و کمانش نکند.

شرکت سوله کاوه پارس زرین

در ساخت اجزای مختلف سوله کیفیت متریال و کیفیت ساخت بسیار حائز اهمیت است. شرکت سوله کاوه پارس زرین با اتکا به توان و تجربه مجموعه خود این تضمین را با اطمینان به مشتریان محترم خود می دهد که تمام اجزای سوله، با کیفیت و با بهترین متریال ساخته و نصب شود. این مجموعه با اخذ گواهینامه‌های مدیریت کیفیت مبتنی بر ISO 10668 و ISO 10001 انگلیس URS) و ISO 10002 و ISO 9001-2008 (آلمان (TUV) آمده عقد قرارداد ساخت و نصب شرکت‌های صنعتی و پروژه‌های مسکونی و… می‌باشد. جهت مشاوره رایگان برای ساخت سوله و اسکلت فلزی با ما تماس بگیرید.

دیگر پروژه‌های انجام شده